| EllenaEll a întrebat:

Mi-am spart sticla de pe IPhone 4s. Din cate am inteles, ar fi sanse sa primesc altul... cum ar fi posibil? Ar putea cineva sa im explice? Sau macar sa mi-l repare pe gratis? Daca nu e posibil nici asa, ati putea sa imi spunesti cam cat de mult ar costa sa mi-l repar la service? Voi cam cat ati platit. daca vi s-a intamplat asa ceva? sad Va rog mult sa raspundeti repede pentru ca mor daca nu-l pot repara... abia ce l-am cumparat sad

Răspuns Câştigător
| Klaudiu214 a răspuns:

Hei Buna! ca i-ai spart sticla asta nu intra in garantie, te sfatuiesc sa nu te duci la nici un alt magazin sa ti-l faca, te duci la ei de unde l-ai luat le spui problema si ti-l fac ei, numai ca te va costa. daca te duci la un alt magazin de reparat telefoane etc. si aia de acolo iti umbla in el deja garantia nu mai e valabila de unde l-ai luat in caz ca o sa aiba defecte telefonul, te sfatuiesc sa te duci la magazinu de unde l-ai luat.

8 răspunsuri:
| cutupufos99 a răspuns:

Poate fi inlocuit la Vodafone sau unde esti tu abonata dar asta doar daca nu ti-a expirat garantia, daca nu costa reparatia in jur de 400 de lei,...
cam atat stiu succes... :*

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ti l repara nimeni gratis, treburile astea nu intra in garantie.

| EllenaEll explică (pentru suntserios):

Dar ce intra in garantie?

| EllenaEll explică (pentru cutupufos99):

Multumesc pentru raspuns. Dar chiar azi era deschis la Orange si am trecut sa intreb si a spus ca nu mi-l poate repara acolo crying Nu stiu ce sa fac acum crying

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru EllenaEll):

Nu se acordă garantie defectelor provocate de proprietar, in cazul tău tu ti ai spart ecranul telefonului, nu l ai cumpărat asa, si nu fac obiectul garantiei orice interventii neautorizate asupra telefonului, ruperea sigiliilor originale, sau reparatii la centre neautorizate, acum dacă tu l ai spart, il plătesti, nu este obligatia lor să til facă gratis.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru EllenaEll):

Garantuia si reparatia se fac gratuit doar dacă telefonul era defect din fabricatie, dar nu e cazul tău.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru EllenaEll):

Intra defectle de fabricatie, faptul ca tu ai scapat telefonul in cap nu e un defect de fabricatie

| KatPetrova a răspuns:

Daca l-ai stricat tu nu ti-l va repara sad!