| H4m7448 a întrebat:

Mi-am șters, din greșeală, toate melodiile din telefon.
Am încercat să le recuperez cu tot felul de aplicații din Magazin Play, și de pe laptop, dar n-am reușit.
Mă puteți ajuta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe viitor fă un backup la melodii. Sunt atâtea aplicații de cloud în magazin. Mega de exemplu, 50 GB spațiu de stocare. Am aici 9 GB ocupați numai cu muzica.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai avut deja back up facut, nu ai cum sa le recuperezi.
Te apuci si le refaci, de data asta salvand un back up, ca sa le ai.

Bula
| Bula a răspuns:

Procedezi astfel:
1. Scoate-ti cartela de memorie din telefon, baga-l intr-un cititor de card-uri si conecteaza-l la un calculator, cu windows instalat.
2. Pe calculator /laptop instalezi programul Recuva (sau folosesti versiunea portabila) si scanezi continultul card-ului de memorie.
3. Copiezi pe calculator toate fisierele de muzica care mai sunt intacte (inclusiv cele sterse si ne-sterse).
4. Muzica recuperata o copiezi inapoi pe card-ul de memorie, in folder-ul de muzica (sau intr-altul dorit de tine, dar sa nu fie folder al sistemului! ).

| NLS a răspuns:

Și eu folosesc tot mega.nz
pentru backup.

Ai încercat cu Recuva?

| H4m7448 explică (pentru NLS):

Nu am găsit o versiune pentru Android