| ș53fan a întrebat:

Mi-am trimis telefonul la service acum o săptămână iar azi când a venit,am văzut că i s-a făcut resoftare! Ideea e că nu mai am google și deci nici magazin play, ori posibilitatea de a-mi face cont Google! De ce?
Oare să îl duc iar?

7 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Ce problemă avea? Şti că există o mere posibilitate ca acel telefon nici să nu fie al tău, nu? Dacă aveai poze sau informații personale prețioase pe el, nu s-au deranjat să te întrebe şi pe tine dacă eşti de acord cu o resoftare.
Du-te direct la protecția consumatorului.
Telefonu era cumva Alview?

| Iunix a răspuns:

O posibilă soluție : dă-i reset la setările din fabrică.

| ș53fan explică (pentru Iunix):

Am încercat și tot nu merge! Mâine îi sun din nou! oricum mulțumesc pentru răspuns!

| ș53fan explică (pentru Iunix):

Păi nu, că nu se primește telefon cu date personale! Dai resetare sau ștergi manual toate aplicațiile și chestiile descărcate! dacă cumva uiți, nu făcu din adins să uiți ceva... îl expediază la cel pe care l-am trimis pe costul său! Scrie și în garanție sau pe net!

| PainTech a răspuns:

Mi se pare că majoritatea scriu clar în certificatul de garanție : "Nu răspundem de pierderea datelor personale rezultata in urma reparației."

Mă îndoiesc că o să rezolvi ceva la Protecția consumătorului

| Bogdan70001 a răspuns:

Ti-au luat un Custom ROM idiot de china..., si-au cam batut joc de tine si stiau exact ce fac...jegosi.N-ai decat sa-ti pui tu un Custom ROM ok din nou pentru ca ei, te-au cam luat la misto din moment ce STIAU ca iti pun un Custom ROM de china

| ș53fan explică (pentru PainTech):

Păi la asta mă refeream și eu! Oricum am discutat cu ei pe Gmail că la telefon nu răspundeau și mi s-au spus că ăia de l-au făcut, au pus un soft greșit și îl trimit luni iar