| Petras_Ionut_1973 a întrebat:

Mi-am uitat codul de siguranta de la Nokia 305!
Cum pot sa-mi deblochez telefenoul? Plss Help me.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

*#7370# cod de deblocare.
Daca nu merge, incearca varianta 2 pentru resetarea telefonului:
1. Se opreste telefonul.
2. Se tin apasate simultan, tasta verde (pentru raspuns la apeluri), tasta * si tasta cu cifra 3.
3. In timp ce le tii apasate, pornesti telefonul, fara sa dai drumul la taste.
4. In scurt timp o sa apara pe ecran mesajul "Formatting". Atunci dai drumul la toate butoanele si astepti.
Trebuie sa fie incarcat bine telefonul inainte de operatia asta, deoarece daca se opreste in timpul formatarii, este posibil sa strici de tot telefonul iar dupa aceea sa fie nevoie de resoftarea telefonului. De asemenea, nu opri tu formatarea, nu scoate bateria, etc.

1 răspuns:
| Carmenutzzzzzaa a răspuns:

Ar trebui sa-l duci la cineva care e specializat in asa ceva, e cea mai buna si sigura cale.:*
Sper ca te-am ajutat.