| JustOneDay a întrebat:

Mi s-a blocat telefonul, un Galaxy A5 de cateva minute si i s-a inchis ecranul. L-am bagat la incarcat, nimic si nici nu ii pot scoate bateria. Ce as putea face?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Incearca sal deschisi si eu am a5 nu mi-a facut asa ceva inca

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci şi "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-a500f-galaxy-a5/

http://www.hard-reset.com/samsung-galaxy-a5-hard-reset.html

Eventual, vezi şi metodele de la linkul :
http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă nu reuşeşti să rezolvi "problema", atunci duci telefonul la un Service.

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Mergi cu telefonul în service atâta timp cât îl mai ai în garanție.

| untu a răspuns:

Du-l la service autorizat! Probabil ca ai facut ceva gresit!

| Adrian_Ionut_1979 a răspuns:

Salut! acelasi lucru am patit si eu chiar acum. si nu stiu ce sa i fac tu cum ai procedat? (tot a5)

| JustOneDay explică (pentru Adrian_Ionut_1979):

L-am lasat putin si apoi am incercat de mai multe ori sa il pornesc si am reusit!

| JustOneDay explică (pentru Adrian_Ionut_1979):

L-am lasat putin si apoi am incercat de mai multe ori sa il pornesc si am reusit! De atunci nu am mai avut nicio problema cu el