| natashacrown a întrebat:

Mi s-a stricat Blackberryul si am cartela de Orange(abonament) si am pus-o in alt telefon si merg contactele dat internetul nu, stie careva ce as putea face?

3 răspunsuri:
| xxx8 a răspuns:

Nu pai daca ai avut BlackBerry normal ca nu iti functioneaza netul pentru ca BlackBerry nu se foloseste de servarul de la operatorul de care aparti si este oferta cu internet speciala pentru cei care au BlackBerry trebuie sa iti activezi oferta de internet care sa se bazeze pe servarul operatorului ca altfel nu iti merge daca esti pe Vodafone suna la *100# si alegi varianta cu numarul 3 si acolo sunt ofertele de internet pe alta retea nu ma pricep

| LeMike a răspuns:

Sa faci setarile pentru internet la celalalt telefone in care ai pus cartela.

| C26 a răspuns:

Buna. Suni la relatii cu clienti, si spui ca vrei sa-ti activezi setarile happy Si asa o sa mearga big grin