| andreicaia99 a întrebat:

Mi s-o blocat tell imi scrie numai apeluri de urgenta si zice ca cardul sim este blocat cum pot rezolva PS: am mai patit asta de multe ori si il rezolvam cu un simplu repornire dar acum nu se mai poate PS2: am dat la setari si scrie retea mobila deconectat oare de la asta? si daca da cum pot rezolva PS3: tell meu Huawei ascend g 300 fundita la cel mai bun si eficient raspuns

8 răspunsuri:
| Icar25 a răspuns:

Cel mai sigur sa demagnetizat sim-ul du-te la operatorul de telefonie sa il schimbe

| Liiiax99 a răspuns:

Poate nu ai semnal.

| Stephani404 a răspuns:

Stiu, cum e si sa stii ca nu este din vina telefonului. Eu am un Samsung Galaxy S si imi face la fel. Singura solutie este sa mergi la operator si sa iti rezolve ei problema.

| andreicaia99 explică (pentru Icar25):

Cam cat ar costa?

| andreicaia99 explică (pentru Icar25):

Cum sa se demagnetizeze am tell doar de 4 luni? nu prea cred ca se poate asa repede

| Icar25 a răspuns:

Sim-ul sa demagnetizat nu telefonul cat despre pret la Orange este gratis la alte companii nu stiu dar cred ca tot gratis ar trebui sa fie

| andreicaia99 explică (pentru Icar25):

Is pe Vodafone

| andreicaia99 explică (pentru Liiiax99):

Am rezolvat asa e nu aveam semnal dar tot timpul si eram in casa era vb de cartela numai mergea