| Ynl_Ionut_1989 a întrebat:

Mi se incalzeste telefonu foarte tare, S7 edge in partea dreapta sus fata spate, am instalat o aplicatie si imi arata 79 C si ecranu are fluctuati de intensitate a lumini.
Arde de nu pot tine mana pe el...
Ce ar trebui facut? Se mai poate face ceva? Sau altu? sad

2 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Du-l inapoi pentru reparatie/schimbare pe garantie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pricepi ca orice aplicatie porneste odata cu telefonul si cere memorie ram si procesorul proceseaza mult mai mult ca un telefon fara applicatii multe instalate? Dezinstaleaza toate aplicatiile inclusiv aia care iti monitorizeaza temperatura. Aplicatiile ce ruleaza in fundal atunci cand tu nu le folosesti, opreste-le. Nu te juca sau folosi telefonul in timpul incarcarii.Incarca telefonul numai dupa ce l-ai oprit complet.