| Lovelypeaches100 a întrebat:

Mi se pare mie sau branduri gen Huawei pun camere fake pe spatele telefonului, doar ca sa para cool?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Da big grin
au fost taiati la un moment dat de pe un top de camere foto la telefoane, din cauza ca au bagat un software pe camera cu un algoritm special sa pacaleasca topul ala

acum, CAMERELE SUNT BUNE, dar mai umbla si cu fofarlica ca sa ajunga in top, iar scandalul cu SUA care vor sa le taie Android-ul e un alt indiciu ca, chiar umbla cu fofarlica

3 răspunsuri:
| Alexandrionelu a răspuns:

Huawei in nici un caz, cel puțin nu pe gama P, care are camere foto super calitative începând de la p10. Părerea mea personala e ca stau chiar mai bine decât Samsung la fotografiere, pe modelele de vârf.

Bula
| Bula a răspuns:

E simplu de verificat:
In specificatiile telefonului scrie cate camere are.
Le numeri si pe telefon si ai raspunsul.

P.s.
Mi se pare ca, ceea ce crezi tu "camera fake" este blitz-ul sau masuratorul de distanta /focalizare. happy

| Violleta2022 a răspuns:

Un Huawei original nu are camere fake, dar daca tu cumperi telefoane de jucarie sau chinezarii, orice este posibil.
Eu am avut 2 telefoane Huawei pana acum si ambele au camere performante, mult mai bune decat la alte branduri.