| Sireteanu_Ionut_1994 a întrebat:

Mie nu imi merge messengerul pe date mobile. Imi arata connecting, dar nu se conecteaza. Ma poate ajuta cineva. Mentionez ca telefonul meu este Asus.

7 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Schimba tipul de retea preferat din setari 3g, 4g.

| Alex_Florin_1980 a răspuns:

Depinde ce Asus stiu un model care atunci cand bagi card sd nu merge cartela deloc. chiar si-asa poate sa aiba multe motive. numai ai date, cartela are ceva, poate telefonul are ceva. incearca sa bagi cartela din nou in telefon si sa restartezi telefonul. daca nici asa nu merge du-te la magazinul de unde ai achizitionat cartela. ( Vodafone, telekom, etc.)

| KevinAle a răspuns:

Pai, poate nu mai ai date mobile...sau incearca sa iti scoti cartela si sa o bagi din nou, daca nici asa nu merge.du-te la firma de unde ai luat cartela (telekom, Vodafone, orange..etc.) si spune-le problema ta. Ei te vor ajuta cel mai bine. Funda?

| pswrdrecenter a răspuns:

Poate ai umblat in setări și ai restricționat datele mobile pentru aceasta aplicație. Chrome-ul merge?

| Sireteanu_Ionut_1994 explică (pentru pswrdrecenter):

Si unde anume in setari pot sa verific asta?

| pswrdrecenter a răspuns:

Intri în aplicații instalate, Messenger și la "Restrictionează utilizare date" sa fie selectat WIFI și Date Mobile.
Îți trimit in screenshot:
https://pasteboard.co/Hji0Pxh.png