| Hexiled a întrebat:

Neata, am un j5 2016 si am vazut la un prieten de al mei care are j5 2015 ca la widget-uri are smart manager unde apasa ca sa curete ram-ul. Eu nu am asa ceva la widget-uri si trebuie sa ma duc tocmai in setari ca sa il curat. Pot face ceva ca sa l pot pune pe ecran?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie să instalezi si tu smart manager; si apoi intrii in setările acestui program si poate gasesti posibilitatea ca de acolo sa îl pui pe ecran.

| Hexiled explică (pentru anonimg):

El nu a instalat nimic, il are din telefon. Il am si ei decat ca nu-l pot pune pe ecran ca sa mi fie la indemana, eu trebuie sa ma duc pana in setari ca sa curat ram-ul

| anonimg a răspuns (pentru Hexiled):

Pune intrebarea ta in josul acestei pagini: http://www.samsung.com/ro/support/skp/faq/1078656 Poate iti vor raspunde. Sau poti sa ii suni.

| Heureuse a răspuns (pentru Hexiled):

Stiu. Asa au j5 2015, dar este implicit pe telefon. Este preinstalat. Si eu il am, dar nu este widget si este in meniu si am creat comanda rapida pe fundal. Poti instala una similara sau intri pe galaxy app poate gasesti ceva pe gustul tău.

| LtCat a răspuns:

Nu poți face nimic ca să îl pui fix pe ăla pe ecran. Poți, totuși, descărca o altă aplicație care să poată fi pusă ca widget pe ecran. Eu unul folosesc http://bit.ly/2nWihTk și îmi place cum merge. Și mi se pare și mai utilă deoarece poate fi pusă și ca widget pe ecran și poate și să stea mereu în bara de notificări, deci nu o să fii nevoit să te duci mereu pe ecranul principal ca să cureți memoria RAM.
Sper că te-am ajutat! :)