| xEmOlOvEx a întrebat:

Nexus 6 sau Note 4/5? Funda celui mai detaliat raspuns!

3 răspunsuri:
| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns:

Nexus 6 are un procesor Qualcomm Snapdragon 805 Quad-Core (APQ 8084-AB) cu o frecventa de 2700, memorie ram de 3gb, functie foarte tare Corning Gorilla Glass 3, Senzor imagine IMX 214
deschidere f/2.0
Stabilizare optica a imaginii (OIS)
HDR+
Zoom digital 4x
Panorama
Photo sphere
Lens Blur
Note 5 are procesor octa core, 4gb RAM, frecventa 1500 - 2100, dar nu atatea functii precum Nexusul
Eu am avut Samsung Galaxy S4 si am ramas profund dezamagita de aceea am trecut la iphone. L-am avut de 4 5 ori in service din cauza bateriei

| OnuOnulică a răspuns:

Nexus 6. E mai performant și arată mult mai bine!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy Note 4 deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!