| anonim_4396 a întrebat:

Nokia 2700c
De la un timp, cardul micro SD tot imi joaca feste, ba puteam sa accesez Cardul ba nu puteam.
Dupa cateva zile imi aparea "Cartela de memorie" iar cand apasam imi arata " Cartela memorie neformatata ", " Formatati cartela de memorie? DA - NU ", apasand pe DA - formatarea fiind in curs, la finalul formatarii imi apare " Operatiune nereusita "
-Am schimbat cardul cu alte 2, dar in zadar.
-Prin "cititor de card" il formateaza. dar in telefon apare din nou mesajul " Cartela memorie neformatata ", " Formatati cartela de memorie? "
Astept raspuns de la cunoscatori!

1 răspuns:
| Crisstyanos a răspuns:

E o problema cu cititorul de card, ar trebui sa mergi cu el la reparat, cat mai este in garantie, dar exista si o posibilitate mai mica sa fie din soft, ceea ce u ar fi asa greu de rezolvat ...telefonul trebuie readus la starea din fabrica, daca stii cum se face, daca nu mai bine mergi la o persoana calificata