| blaackbutterfly a întrebat:

Nokia Asha 302 sau Nokia Asha 201? Argumentati! happy

5 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Daca ai bani, 302! 201 este mai ieftin, nu arata asa bine si nu este asa de bun!
302 are 100MB Memorie interna (vs 10MB), are 128MB RAM (vs 32MB), Are internet foarte rapid (201 este foarte incet), 302 are WLAN (201 nu), 302 are procesor de 1Ghz, camera foarte buna si telefonul arata mult mai bine!

| Epigonul a răspuns:

Nu știu prea multe despre 201, dar iti pot spune cate ceva despre 302 si anume ca este un telefon foarte ok.Cel putin lucrul care m-a impresionat pe mine la acest telefon este calitatea sunetului si faptul ca se aude foarte tare, din acest punct de vedere merita nota 11 telefonul.Pe langa asta, mai este camera care este 3.2 in comparatie cu Nokia asa 201 care are doar 2mp.Atunci cand navighezi pe internet de pe el, se misca foarte bine, cel putin daca ai si o conexiune relativ buna.Concluzia este ca 302 este un telefon mult mai accesibil chiar daca nu difera foarte mult, iar pretul in comparatie cu, calitatea este ok as spune.Gasesti mai multe informatii pe internet.

| Bdtd04 a răspuns:

Nokia asa 302! Are wireless ceea ce 201 nu are... are camera de 3.2 ceea ce 201 nu are (201 are camera de 2 megapixeli ) este full qwerty... Si eu imi voi lua tot 302! e o alegere mai buna parerea meawinking

| doarMEmo a răspuns:

Eu am asha302. e foarte fain. tastatura rapida. poti sta pe fb. functioneaza ft bine big grin..despre201..nu stiu. oricum iti recomand 302.big grin