| TheSoldier a întrebat:

Nokia Lumia 520 sau Sony Xperia E1? De ce?

Răspuns Câştigător
| KhludCiprian a răspuns:

As zice Lumia 525 sau 620 (daca il poti gasi)

Daca nu, E1.

De ce apreciez E1:
- Android are mai multe aplicatii, ai mai multe navigatoare accesibile
- ecranul e ceva mai mare
- procesorul e ceva mai rapid (e 1.2 GHz)
- sunetul e mai bun pentru E1 (difuzorul scoate aproape 100 db(!))
http://blog.clove.co.uk/2014/04/03/sony-xperia-e1-review/

Daca vrei Lumia si Windows Phone, probabil o faci doar daca:
- ai multe contacte (agenda e putin mai buna pe Windows Phone)
- iti pasa de animatii sa mearga bine
- ai camera de 5 mp (desi e fara flash)
- vrei sa schimbi culoarea telefonului cand te plictisesti de aceea care o ai

Eu as prefera daca esti fata Lumia 620 (ce are Flash la poze + camera frontala ca sa te uiti pe Skype) ca e micut, dar daca asculti multa muzica cel putin Sony e mult mai bun.

2 răspunsuri:
| piratuu a răspuns:

Sony Xperia E1, este si nou, are si Android mare.

| AdrianL a răspuns:

Sincer lumia 520....deoarece are wp care e mai bine optimizat decat androidul pe e1.