| NowForYou000 a întrebat:

Nu am bani de service. Cum schimb singur un touchscreen la un Allview p43 easy?

Răspuns Câştigător
| Emazio a răspuns:

Pai din cate am vazut la toate telefoanele cauta daca are suruburi pe afara ascunsese pe undeva.
Da cu feonul pe marginile displayului si apoi cu pene de chitara sau ceva asemănător baga intre si fa spatiu sa iasa, daca ai si o ventuza tragi cu ea de ecran.
Apoi deconectezi firele de la display si incepi sa deșurubezi si sa pozezi fiecare miscare făcută sa nu uiti ceva.

3 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Cauta pe ifixit

| NowForYou000 explică (pentru Emazio):

Am căutat și nu prea am gasit ce căutam. Ii poti spune tu dacă stii cumva... cum se schimba un ecran spart? Trebuie sa scot intai pe cel spart iar apoi sa-l pun pe cel nou? Sau trebuie sa ii scot șuruburile intai?

| ClimateZone a răspuns (pentru NowForYou000):

Normal. Ca si la o masina, scoti roata sa ajungi la placutele de frana.

| Emazio a răspuns (pentru NowForYou000):

Pai din cate am vazut la toate telefoanele cauta daca are suruburi pe afara ascunsese pe undeva.
Da cu feonul pe marginile displayului si apoi cu pene de chitara sau ceva asemănător baga intre si fa spatiu sa iasa, daca ai si o ventuza tragi cu ea de ecran.
Apoi deconectezi firele de la display si incepi sa deșurubezi si sa pozezi fiecare miscare făcută sa nu uiti ceva.