Nu am inteles ceva cu whatsapp asta? o persoana ca sa foloseasca are nevoie de un cont pe cartela sau pe telefon sa il poata vedea cineva? eu am pe cineva in lista care are si poza? el are pe telefon aplicatia sau are doar cont pe cartela? ca acum nu o mai foloseste

2 răspunsuri:
| toyota22 a răspuns:

Pe cartela, whatsapp iti cere numarul de telefon atunci cand iti faci cont si iti actualizeaza agenda, cine are whatsapp iti apare la contacte cine nu nu, poza este de profil cand faci cont te intreaba daca vrei sa pui o poza la profil

| Eyesblue a răspuns:

S-a inregistrat pe whatsapp cu nr de telefon, l-a folosit, si-a pus poza de profil insa poate a renuntat si si-a dezinstalat aplicatia din telefon. Cel care are nr tau inca ii mai apari pe whatsapp chiar daca nu il mai folosesti. O data ce ti-ai inregistrat numarul, cei care au nr tau si au aplicatia whatsapp in telefon te vor gasi pe whatsapp.