| deyu121 a întrebat:

Nu inteleg ce are telefonul.De doua zile se inchide singur si daca vreau sa il pornesc se repeta la nesfarsit partea cum se deschide... daca intelegeti ce vreau sa zic.Trebuie sa scot bateria ca sa se porneasca cum trebuie, dar peste un minut iarasi se icnhide.Tin sa mentionez ca telefonul e destul de nou.Are mai putin de un an

5 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Ttrebuie sa il duci la furnizori inapoi si pe baza garantiei ti-l vor repara.

| KanezuY a răspuns:

S-o fi bulit softul, du-l la service sa ti-l repare!

| Smecher_Nuti_1999 a răspuns:

Du-te la un centru GSM e softwareul.necesita o alte versiune de Android d eexemplu daca ai 4.4.2 necesita 4.4.4. sau daca ai 4.0.1 bagi alta asta e problema apare mereu problema aceasta la telefoane

| ZzZziii a răspuns:

Bună!
Aşa mi s-a întâmplat şi mie cu vechiul telefon...
La început mi-s-a blocat o dată, apoi de două ori şi tot aşa...
Nu am făcut nimic în privinţa că mi se bloca de multe ori.
Şi de fiecarela dată când mi se bloca eram nevoit să îi scot bateria să îl reaprind, dar după câteva minute iar mi se bloca şi iar eram nevoit să îi scot bateria...
Am făcut asta de câteva ori ( şi prin câteva nu mă refer de 2-3 or, am făcut asta în repetate rânduri, neconştientizând că astfel îmi voi strica telefonul)
În cele din urmă când i-am băgat bateria ( pentru ultima oară ) nu mi se mai aprindea...
L-am dus la reparat, dar omul căruia îi încredinţeasem telefonul mi-a zis că are o placă spartă, iar aceea placă costă mai mult decât telefonul, astfel am rămas cu telefonul stricat...
Cred că ar fi mai să îl duci la reparat.
(Eu aveam un Asus )
Sau să îl resetezi.
Sper că te-am ajutat!

| Mocanu_Vladik_2002 a răspuns:

Posibil să aibă probleme softwareul, dul la garantie. Daca nu l-ai scăpat în apă sau jos, posibil să fie bateria ce nu face contact bine. Trebuie să-l duci la un service