| Furnicuta000 a întrebat:

Nu inteleg ce se intampla cu telefonul meu. Am un Samsung A6 si mergea bine, dar de cateva luni face figuri. Imi pun alarma sa sune, imi apare mesajul "alarma setata peste 7 ore si 4 minute" si de dimineata cand imi dau seama ca nu a sunat alarma, ma uit si vad ca e setata pentru sambata nu pentru vineri (se seteaza cu o zi dupa desi imi arata bine initial). De ce face asa?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In primul rand verifica daca ai ora setata bine la telefon (sa fie pe modul automat).
Apoi verifica alarma, sa nu fie repetata doar intr-o anumita zi, este acolo un calendar.
Dupa... nu ar trebui sa se comporte asa. In cel mai rau caz, da-i un restart din fabrica.

| marinaru777 a răspuns:

Verifica sa ai setata ora locala corect, fusul orar, unde scrie L M M...afiseaza si maine Sambata 10 Octombrie,,, este si o pictograma mica adica un calendar daca dai pe ea si iti arata ziua de Sambata 10 Octombrie asa trebuie sa fie