| anonim_4396 a întrebat:

Nu înteleg de ce mulți oameni care au folosit Iphone zic că nu mai vor să se întoarcă la Android. Și eu am un Iphone (4 s) și nu mi se pare cine stie ce.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Explicatia este relativ simpla.
Dupa ce isi sparg ecranul telefonului cu Android, incep sa aiba mai mare grija de telefoane.
Interesandu-se, afla de la "prieteni" ca, iPhone-urile sunt mai rezistente, chiar daca sunt mai scumpe.
Isi cumpara un iPhone scump, ceea ce le obliga in subconstient sa aiba si mai mare grija sa nu-l sparga.
Evident, daca au grija mai mare, nici telefonul nu se strica atat de usor big grin

In acest context, user-ul de iPhone nu va mai dori sa se intoarca la Android, fiind convins ca primul lui telefon s-a spart din cauza ca a fost cu Android, iar telefonul actual cu iOS ii tine de mai mult timp laughing

| SkenWell a răspuns:

Mda dacă ai un Iphone 7 in sus e cam normal ca nu vrei sa te mai întorci la Android.Dar mie mi se pare mai dezvoltate telefoanele pe Android. Iar multi utilizatori de iphone il cumpăra mai mult pentru sistem și posibil cameră, că viteză au și telefoanele pe Android și putere hardware.

| Rpgdei a răspuns:

Fiecare cu gustul lui.

| Cutezătorul4k a răspuns:

Ca ios-ul e mult mai bun la orice capitol laughing

| anonim_4396 explică (pentru Cutezătorul4k):

Te rog să detaliezi.

| TheTom7 a răspuns:

Nu e asa. Hai sa comparam putin galaxy s9+ (primavara 2018 lansat) cu iphone xs (toamna 2018 lansat), te va amuza putin rezultatul daca iti zic doar: iphone se incarca in 3ore si ceva cu incarcatorul original si tine bateria mai putin ca la s9, iar s9 se incarca intr o ora si 20de minute. Cred ca deja nu mai e nevoie sa spun si alte chestii de genul, bateria fiind una din cele mai importante componente ale unui telefon. Hai sa comparam putin si preturile, merita iphone? Te las pe tine sa iti dai raspunsul. Oamenii care au iphone sunt cei care nu sunt informati si care vor sa se dea "smecheri" ca au iphone, sau cei care vor sa se dea mari ca au bani. nu zic ca nu exista si fani Apple care iau telefoanele pentru ca le plac, dar nu merita nici macar jumatate din pretul cerul de Apple. Deja sunt prea rau, ma opresc aici, asta este doar parerea mea si o pot argumenta mai bine de cat am facut o acum.

| RujanCristi a răspuns:

A trecut vremea 4 s ului...

| anonim_4396 explică (pentru RujanCristi):

Stiu, dar eu mă refeream la sistemul de operare.