| gemeni6226 a întrebat:

Nu ma pricep ce inseamna optiunea Orange cloud doar stiu ca am mers mai departe cu vechiul abonament Orange si am fost instiintata ca mi s-a activat optiunea de 10 GB Orange Cloud.Ce pot face eu cu aceasta optiune? Cum o pot folosi? Sunt foarte pe dinafara, sper sa ma lamureasca cineva.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| rapandula a răspuns:

Cloud-ul este un serviciu online de stocare a fisierelor tale. Este ca un fel de hard disk doar ca e unul virtual. 10GB este cantitatea maxima la care poti ajunge stocand cat mai multe fisiere.

| gemeni6226 explică (pentru rapandula):

Cred ca eu nu am nevoie de asa ceva din moment ce am calculator si descarc pe calculator de pe telefon de ceea ce am nevoie si scriu dvd uri cu ceea ce ma intereseaza. Multumesc.E un serviciu de care eu nu am nici o nevoie.

2 răspunsuri:
| Robertandrei4858 a răspuns:

Iti descarci aplicatia numita Orange cloud iar abonamentul iti ofera posibilitatea sa stochezi la ei pe servere anumite documente cum ar fi poze, texte, melodii, videoclipuri... chesti de genul