| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai pot descarca jocuri din magazin play! Am 2 G liberi memorie interna si 5 G pe card de memorie.Imi scrie " Eroare la descarcare! Nu exista spatiu suficient pe dispozitiv."
Ceva ajutor?

9 răspunsuri:
| Mykymu a răspuns:

Incearca sa resetezi la setarile din fabrica.

| SimoonaD a răspuns (pentru Mykymu):

Las asta pentru final, nu ma prea incanta ideea sa o fac laughing Decat daca nu este alta solutie.

| RazvanFlorea1993 a răspuns:

Ce firma si ce model este telefonul tau?
Cel mai bine faci cum am facut si eu la cineva (Samsung GT-7580): intri la manager de aplicatii si muti unele aplicatii din telefon pe card.
Dupa ce le-ai mutat descarci din nou si le muti si pe acestea tot pe card.
Alta solutie nu cred ca ar fi?
Astept rezultat.

| SimoonaD a răspuns (pentru RazvanFlorea1993):

Allview xtreme.Le am toate pe card demult si tot nu merge.Folosesc doar cardul, nu si memoria interna.
Inainte aveam doar optiuni cu min si sms, acum de cand mi-am activat optiune si cu mb, nu mai pot instala nimic. Oare are vo' legatura?

| RazvanFlorea1993 a răspuns (pentru SimoonaD):

Alview nu imi plac de nici o culoare.
Nu cred ca are vreo legatura mb cu internetul. Cel mai bine intra cu wi-fi sa descarci.
Un prieten a patit la fel cu Allview.
Astept sa vad ce ai rezolvat.
Cu mb descarca foarte foarte greu.

| SimoonaD a răspuns (pentru RazvanFlorea1993):

Cu wi'fi descarc mereu.Am zis doar asa, ca de cand mi-am activat si mb pe telefon, nu mai pot instala nimic, coincidenta poate...laughing Am pus pe card 3 videouri de 300 si ceva mb fiecare si au mers.Deci,memorie am destula,internetul merge perfect, poate face orice cu el, descarc si poze chiar, dar cand vreau sa iau ceva din magazin play, nu merge.Mersii oricum :*

| RazvanFlorea1993 a răspuns (pentru SimoonaD):

Allview-urile sunt foarte ciudate. Un prieten are Allview si i-a instalat cineva program de navigatie iGO Primo.
A venit la mine sa il setez ca toate pozele care le face sa se salveze in memoria telefonului si nu in card, pe motiv ca receptorul gps capteaza semnal greu cateodata de la satelit.
L-am touchscreen-at o gramada si nu am gasit nici o optiune de salvare a pozelor in memoria telefonului.
Alta surpriza: l-am oprit sa ii scot cardul de memorie si bateria, bateria aproape plina si dupa ce am scos-o si am pus-o la loc imi arata ca mai are 4%.
Sunt foarte ciudate, nu mi-as lua niciodata Allview si serioux.
Pune alt card de memorie si vezi daca si asa face la fel.

| AnnaSakamaki a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie. Nu ma lasa se descarc nimica de pe magazin play spunandu-mi la fel. Ori telefonul tau nu permite acele aplicatii (dar asta se intampla rar), ori memoria interna este prea plina si nu iti arata bine cat spatiu liber ai, asa am patit eu.
Sper ca ti-am fost de ajutor. ^^

| SimoonaD a răspuns (pentru AnnaSakamaki):

Stiu sigur ca am spatiu in memoria interna, dar am pe card spatiu destul, si tot ce pun pe telefon se instaleaza pe card, asa e setat, nu ar trebui sa fie probleme.Si am mai avut aplicatiile astea instalate, acum 2-3 luni, tot pe telefonul acesta.