| alexx102428 a întrebat:

Nu mai pot suna de pe telefon un singur număr? Oare de Ce? Toate merg înafară de acel număr. Cum rezolv problema?

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Incearca sa folosesti facilitatea de ascundere ID apelant. In cazul in care ti-a blocat numarul, vei ocoli blocarea.

Cum se face: #31#numar_de_telefon. Daca suna, va vedea pe ecran "Unknown number" sau "Private number".

S-ar putea sa nu sune nici asa in cazul in care blocheaza si apelurile de pe numar necunoscut (Unknown, Private) - eu de exemplu le blochez implicit.

O alta situatie pe care am intalnit-o a fost cu un numar portat din Orange in Digi. Nu facusera corect portarea cele doua companii si cand era sunat numarul respectiv apelantul primea o eroare iar omul nu vedea niciodata apelurile. Era un om in varsta, nu intelegea prea bine, am sunat eu si la Orange si la Digi si in 48 de ore se rezolvase problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil te are la block.