| Valyasdfg a întrebat:

O baterie are durabilitate mai mare dacă încarci telefonul când e închis de tot? Adică să nu fie deschis/cum e normal.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Durabilitatea bateriei este cu atat mai mica cu cat are curent de incarcare /descarcare mai MARE.
Daca vrei sa dureze mult, atunci tine oprite toate aplicatiile nefolosite, precum si bluetooth, wi-fi, date, player-e media, camera etc.
De asemenea, incarcarea sa faci la curent cat mai mic, de exemplu printr-un caplu USB conectat la calculator sau laptop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca să prelungești viața bateriei ar trebui măcar o dată pe săptămână să o lași până se descarcă complet și să nu lași telefonul la încărcat toată noaptea.

| Treaem24 a răspuns:

Sa se incarca mai repede merge la fel de bine pe modul. avion e ca si închis

| SkenWell a răspuns:

Nu,dar e posibil sa se încarce mai repede.

| YoULoVeAnGeL a răspuns:

Bateria telefonului are multe pretentii. De regula e bine ca atunci cand il bagi la incarcat, sa il lasi acolo. Sa nu umbli pe el, decat dupa ce s-a incarcat. Sa nu te uiti la seriale, filme in timpul incarcarii, pentru ca il dai peste cap. Durabilitatea nu cred ca tine de asta. Si oricum au si ele o perioada. Dupa 1 an 2 se uzeaza.