| AndreeaAS a întrebat:

Ok... Am o problema. Ieri am scapat Samsung Galaxy S2-ul pe jos si acum se descarca foarte repede. crying Adica aseara la 12 noaptea avea 100% si pe la 10 dimineata avea 0% baterie. L-am reincarcat din nou si in jumatate de ora s-a descarcat deja cu 4%... Oare o sa se rezolve de la sine sau trebuie sa-l duc la reparat? Credeti ca o sa am nevoie de o baterie noua? Daca ati patit ceva asemnator, voi ce ati facut?
Tin sa mentionez ca pana acum daca nu-l foloseam se descarca complet in aproape 2 zile.

Răspuns Câştigător
| M29 a răspuns:

Salut! Posibil sa ai instalata o aplicatie care mananca multe resurse si implicit baterie iar cazatura sa fie o coincidenta cu descarcarea rapida a bateriei. Te poti uita in setari sa vezi cam ce aplicatii ai si poate iti dai seama ce anume "mananca" bateria asa repede. Poti sa instalezi si o aplicatie antivirus si sa faci o scanare poate gasesti ceva probleme prin aplicatii. Sper sa rezolvi. O zi buna!

7 răspunsuri:
| Beretta a răspuns:

Vezi sa nu fi uitat wi-fi,bluetooth,gps,auto sync sau chestii din astea active in timpul noptii, ar mai fi si posibilitatea sa nu iti arate bateria corect, nu am mai auzit sa se strice baterie de la o cazatura, dar poate e posibil, oricum o baterie noua e undeva la 70 lei
Apropo ca sa verifici descarca GL benchmark 2.5 sau 2.7 de pe play store si fa un battery benchmark sau ceva de genu, si dupa aia compari rezultatele cu cele de pe site-ul lor http://www.glbenchmark.com/......etails.jsp
ar trebui sa tina undeva intre 2.5 ore si 5 ore, depinde de test, daca tine undeva la 1-1.5-2 trebuie cam dus la reparat sau schimbata bateria

| AndreeaAS explică (pentru Beretta):

Mersi, o sa incerc. Si nu, nu am avut chestiile alea deschise, luminozitatea scazuta... Deci e cam aiurea. Acum sa vedem si rezultatele testului!

| Manuela18 a răspuns:

Lasa-l la incarcat si inchide-l. Poate asa se rezolva. Se descarca asa repede pentru ca il folosesti mult si e pus des la incarcat. Mergi la un specialist.

| AndreeaAS explică (pentru Manuela18):

Am facut asta. Tot se descarca repede... deja 17% intr-o ora si 40 min. straight face

| rianarebeka a răspuns:

E imposibil sa se descarce atat de repede din cauza unei cazaturi.Acelasi telefon are si mama si are mai multe cazaturi pe jos decat mine laughing.Cel mai bine cumperi o noua baterie sau te duci la un specialist, DAR CU SIGURANTA NU E DIN CAUZA CAZATURII!

| AndreeaAS explică (pentru rianarebeka):

Trebuie sa recunosc ca l-am mai scapat de minim 10 ori pana acum si nu a patit nimic... Dar de data asta chiar s-a si ciobit putin pe spate. Sigur nu e de la cazatura? Pentru ca telefonul nu e vechi, il am de vreo 7 luni doar.

| Mihaelutza97 a răspuns:

Pai, eu zic ca cel mai bine este sa il duci la reparat, poate are o defectiune mai mare si poti avea mai mari probleme cu el!winking