| GeorgiVerma a întrebat:

Ok.Am un Samsung galaxy Y de 2 zile.Internet pe cartela care a mers perfect pana azi la 12. Pur si simplu nu mai functioneaza (erorile zic ca ar fi ceva cu reteaua si datele).Dar a mers perfect si dintr'o data tdaa.De ce? E posibil sa fie o problema de la Orange sau de la telefonul meu? mentionez ca am mutat cartela si in alt telefon si internetul tot nu merge..HELP!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Reinstalează/reactivează netul, e posibil să fie o problemă cu conexiunea ( cum spuneai ).

NU cred să fie o problemă la Orange.
Poate ai descărcat ceva care nu era compatibil sau ceva virusat ( instalează şi antivirus ).

Apoi, depinde în ce telefon ai pus cartela pentru verificare ( dacă avea făcute setările de internet )...

Eventual, fă-i factory reset ( revenire la setări de fabrică )...

Sau mergi cu telefonul la un Service sau la magazinul de unde l-ai cumpărat ( ai garanţie, bănuiesc ).

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| Silviu_Razvan_1998 a răspuns:

LMC... de la cartela...du-te la un sercice Orange si spune-le problema ta. Succes!

| GeorgiVerma explică:

Ok am rezolvat.Am sunat la ei..Se pare ca ramasesem fara mgb pe cartela big grin Mersi oricum.