| ClaudiuM1997 a întrebat:

Oneplus Nord (2000 lei) vs Oneplus 8 (3400 lei)? Vreau sa fac un upgrade de la oneplus 6 ce il am de 2 ani si sa il tin tot 2 ani. Nu is mare gamer dar vreau sa nu se blocheze in acesti 2 ani. Care sa il aleg?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Ai luat un telefon cu un procesor mai slab decât snapdragon 845 care, dacă nu mă înșel are telefonul tău.
Un 865, cu care e echipat one plus 8 era o bună achiziție.
Păcat.
Sunt utilizator one plus, însă Nord nu e ceea ce crezi.
7T ce spui că ai probat e cu 855+.
O mare diferență de ceea ce vine în Nord. Va să nu mai vorbim de calitatea materialelor folosite.

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai si ce, OP 6 vrei sa zici ca nu mai face fata? Ia si pune un LineageOS pe el mai inainte sa te apuci sa il schimbi.

| ClaudiuM1997 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ca viteza nu am treaba dar incepe sa ma lase bateria dupa 2 ani. + daca imi iau ceva mai nou, OP6 il dau la iubita mea. In ideea ca ea are un J5 2016 ce nu mai e folosibil in ziua de azi. ( pe bune)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Samsungurile low-end nu prea sunt folosibile nici cand le cumperi... da, daca il dai in familie mai departe, e bun. E pacat sa faci vint la OP6 dupa 2 ani. Ca idee, te-ai uitat cit din baterie mai duce? Nu de alta, dar ar trebui ca dupa 2 ani sa mai tina macar vreo 90% din capacitatea nominala. Eu am un Mi A1 care face 3 ani prin noiembrie si inca imi tine vreo 2800+ mah - 3080 fiind capacitatea initiala.

| gelu1970 a răspuns:

Dacă ai bani.8

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degrabă schimbi bateria, sincer.
De ce ai alege între două modele ce NU sunt rezistente la apă?

În fine, dacă vrei neapărat să-ți iei unul dintre cele două mergi pe OP Nord, raport calitate-preț extraordinar.

| ClaudiuM1997 explică (pentru anonim_4396):

Comandat ieri seara big grin. oneplus nord. Ce mo convins, am fost in eMAG si am luat in mana un Oneplus 7T cu ecran de 90HZ. Ai mama... Mi-o pus capac.

| ClaudiuM1997 explică (pentru gelu1970):

Din fericire comanda a fost anulata deoarece nu mai au pe stock timp de 4 saptamani +- (asa zic pe site) laughing... As lua oneplus 8 in rate din Romania dar nu am incredere in toate siturile si la eMAG nu mai e.

| gelu1970 a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Ai luat un telefon cu un procesor mai slab decât snapdragon 845 care, dacă nu mă înșel are telefonul tău.
Un 865, cu care e echipat one plus 8 era o bună achiziție.
Păcat.
Sunt utilizator one plus, însă Nord nu e ceea ce crezi.
7T ce spui că ai probat e cu 855+.
O mare diferență de ceea ce vine în Nord. Va să nu mai vorbim de calitatea materialelor folosite.