| whatisthis19 a întrebat:

Orange e cea mai buna retea de telefonie mobila din Romania?

18 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

E da de unde? Nu poate nimeni spune ca una este mai buna ca cealalta, toate au avantaje si dezavantaje, la care intra si retelele prietenilor si a familiei, pe care nu le putem controla.

Poti cauta statistici pe internet si toate dau diferit.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da si ba. Mie nu imi plac ca sunt scumpi si hoti la multe faze. Pe de alta parte, la capitolul tech support sunt de nota 10 - cel putin prin prisma experientei mele cu ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ai semnal la apeluri in toata casa, sau trebuie sa iesi afara? Aceeasi intrebare si despre net, vreau si eu sa ma mut de pe Vodafone din cauza asta, toate retelele merg la mine in camera, numai Vodafone intra fara motiv pe roaming.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe Orange de obicei primesc si nu stau cu telefonul ala in buda ca sa iti zic ce semnal am prin 2-3 pereti. Pe de alta parte, pot sa iti spun ca Digi merge parfum peste tot prin casa si in ultimele 3 luni am vazut imbunatatiri notabile la semnal prin judet - acum cand trec granita la Sculeni, de exemplu, nu mai intra nici un roaming nimic si bate Digi pana dincolo de granita, ceea ce nu se intampla in toamna asta - chiar imi pica semnalul cu niste kilometri buni inainte de granita.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu vreau sa fac dual intre Orange si Digi, nu am semnal la digi deloc in orasul meu sau acasa, dar Digi are cele mai bune viteze la net si cel mai bun semnal in camin.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am abonament Digi si doua cartele prepay de la Orange si Telekom ca sunt misto numerele si ma mai suna unii-altii pe ele. Plus ca la alea incarc o data pe an, nu ma intereseaza daca e creditul inactiv/perioada de gratie.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Asa fac eu cu Vodafone dar mi-e ca le dau 6 euro degeaba pe an.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Macar ai numarul misto? Eu la Telekom am numarul 07x2. 44xx00 iar la Orange e 075x. 570x57

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Am si 69 si 420 in el deci *inhales* NICE

| Frank51 a răspuns:

E subiectiv. In orasele mari probabil Digi este la putere, iar parerea mea este ca deocamdata diferente majore nu exista intre companii.

| cfrtobias a răspuns (pentru Frank51):

Pai digi poate la internet si tv da la retea pentru mobil nu cred ca digi

| Frank51 a răspuns (pentru cfrtobias):

Cum sa nu, cand exista abonament de 2 euro? Pentru unii este un avantaj sa plateasca putin si sa beneficieze de mult mai mult decat la celelalte companii. La capitolul viteza nu ma pronunt ca nu stiu, dar e irelevant pentru cei care vor sa scape ieftin.

| cfrtobias a răspuns (pentru Frank51):

Pai poate e bine macar la oras daca e semnal, da la tara cred ca e semnal si mai naspa

| LPCTSTR a răspuns:

Nu si nu.

| RoCkKiD a răspuns:

Ce intelegi prin cea mai buna?

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu sunt pe Telekom cred ca dintotdeauna laughing
Cu 5 euro pe luna am net aproape nelimitat (nu stiu cat e dar stiu ca sunt zeci de GB pe luna si imi ajunge). Apeluri nu prea efectuez deci cu siguranta imi ajung indiferent de extraoptiune. Eu mai mult comunic prin wapp, mess etc si nu am nevoie decat de net asa ca nu sunt multumita. Cred ca singurul lucru care ar conta pentru mine e semnalul, am vazut ca cei care sunt pe Orange au semnal mai bun dar diferenta nu e mare.
Daca te referi la abonament nu stiu ce sfat sa iti dau ca nu am avut niciodata. Abonamentul mi se pare doar o metoda prin care te pun sa platesti mai mult pentru aceleasi servicii.

| Dalmore a răspuns:

Cine te-a mințit?

| Zuse a răspuns:

Am sunat odata la Orange si le-am spus ca incerc sa incarc cartela dar este o eroare pe site si trebuie sa rezolv de urgenta, ceea ce a fost adevarat.

Pentru ca nu a gasit o solutie operatorul mi-a activat optiunea neconditionat!

Pe partea tehnica stiu doar ca sunt printre primii in Romania, reteaua cu ce-a mai mare vechime la ora actuala!