| IonutPetre12 a întrebat:

P30 pro sau s10+? Vreau să mă țină 2 3 ani si sa nu am probleme cu el.Si bateria sa ma tina destul în timp

9 răspunsuri:
| AnimeLuverBoi a răspuns:

Depinde eu as alege s10plus baterie tanc poze marfa ecran mare dar p30 are capera selfie pop.up. Nu intelege gresit amandoua au bateria buna.

| Bizon95 a răspuns:

Phoock Huawei... ESTE PE DUCA:
https://www.xda-developers.com/google-revoke-huawei-android-ban-blacklist/
curand or sa ramana fara licenta de Android

numai din cauza asta m-as feri ca de lepra de Huwaei

insa, chiar daca nu ar fi, eu personal tot S10+ mi-as lua, il consider cel mai bun telefon posibil (ma rog, in curand o sa apara note 10)

| gelu1970 a răspuns:

P 30 pro.
Gestionează mult mai bine energia.
O să se mențină fluid in decursul timpului.
Samsung, in mare parte, după 18- 20 luni încep să meargă lent.
În plus, in Europa, Samsung vând telefoane cu Exynos nu cu Snapdragon. Exynos e un procesor ce nu dă același randament, plus că e mai slab în gestionarea energiei. Ca atare bateria o să dureze mai puțin
Huawei vine echipat cu Kirin, mult mai eficient ca un Exynos.
Tu, probabil, ca un "bun român" o să îți cumperi Samsung.
Baftă în alegere.

| IonutPetre12 explică (pentru gelu1970):

Stiu ca Huawei are probleme cu Android. Dacă nu avea chestia asta luam Huawei fără să intreb

| anonimg a răspuns:

Doar un Xiaomi te poate tine asa de mult. Nu este asa calitativ la poze, dar este rezistent. Orice altceva va intra in service mai inainte de cei 2 ani de garantie. Daca vei trece de un an -cu altceva decat Xiaomi- fara sa ai probleme, e minune mare.

| IonutPetre12 explică (pentru anonimg):

Am un j72017 de aproape 2 ani si nu am avut nimic cu el.

| Trickster a răspuns:

Iti recomand S10+ deoarece cred ca Huawei e nasol avand in vedere ca la telefonul meu (Y6 2018) i s-a dus hardul in cateva luni (in general ruleaza greu aproape orice tip de joc). Stiu ca nu se compara telefonul meu cu P30, dar mna. ti-am spus parerea mea

| anonimg a răspuns (pentru IonutPetre12):

Am auzit că sunt tot mai multe probleme cu ultimele modele de la Samsung.
Eu m-aș uita și la alte modele:
https://www.gsmarena.com/asus_zenfone_6_zs630kl-9698.php

| gelu1970 a răspuns (pentru IonutPetre12):

Ceea cumperi cu Android o sa aiba suport din partea google.
Deci... poți lua Huawei