| RiciNow a întrebat:

Pai am o problema cu cartela SIM, telefonul imi era inchis si cum il tineam in buzunar s-a deschis si s-au apasat toate butoanele si mi s-a blocat si acum imi cere codul PUK ce sa fac sa imi pot afla codul dau funda!

Răspuns Câştigător
| AmNevoieDeTne a răspuns:

Cand cumperi cartela iti da o chestir mai mare unde ai toate datele de ex codul pin si mai ai si codul puk daca nu mai ai chestia aia du-te la ce retea esti tu (Orange, telekom) si vb cu aia sper ca te.am ajutat

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Dai telefon la relatii cu clientii, la firma de telefonie de unde ai cartela.

| laurentiufilip a răspuns:

Daca mai ai pachetul cartelei ai codul puk acolo.