| VoiceWithin a întrebat:

Parere : Samsung galaxy Core prime 8G sau Samsung galaxy s4 mini? Care vi-se pare mai bun?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

S4 mini cu siguranta, memorie ram 1, 5 fata de doar 1Gb la Core, ecranul e super amoled, are protectia corning gorillaglass, are ecranul un picut mai mic dar densitatea de pixeli e mult mai mare, camera de 8gb in loc de 5 la Core, browser cu html5, wifi mai bun, are si port infrarosu

Procesorul e dual core fata de quad core, nu vad insa un mare impediment, depinde daca nu cumva planuiesti sa joci niste jocuri foarte sofisticate pe el. Bateria are 1900 fata de 2000 la Core.

Telefonul in sine s4 mini e mult mai usor decat Core.

In principiu ambele au si plusuri si minusuri unul fata de altul, poti compara si fara ajutorul meu vazand specificatiile side by side la linkul urmator

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6716&idPhone2=5375

Ai grija sa te uiti care versiuni au diverse optiuni fiindca s4 mini are de exemplu vreo trei versiuni I9190, I9195, I9197

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

S4 Mini e mult mai bun.

| T0T a răspuns:

Eu as alege S4 mini!