| Andrei200202 a întrebat:

Păreri Xiaomi redmi note 8 pro?
Vreau sa imi iau alt telefon ca a6 plusul meu a luat o razna si imi merge greu, mai ales jocurile merg naspa si imi iau frame drop uri.

Răspuns Câştigător
| Eugen80 a răspuns:

A6 plus nu este un telefon pentru jocuri. Eu iti recomand Samsung Note8-9. La A6, salveaza-ti tot ce ai pe el, da-i un reset complet si baga doar update-urile necesare. Dupa asta dezinstaleaza toate aplicatiile pe care nu le folosesti.

1 răspuns:
| AlexMh a răspuns:

Pentru jocuri ori Iphone ori variante Pro sau S (acelasi lucru) de la diversii producatori de telefoane. Subscriu la ce a zis Eugen80. Daca nu e problema de imbatranire, ar trebui sa ii rezolvi acele dropuri printr-o resetare. Tine cont si de faptul ca producatorii ca sa te impinga pe tine sa cumperi alt telefon, o data la cateva luni lanseaza patchuri la jocuri care le fac sa se miste mai greu. Este o strategie de piata bine cunoscuta si pentru telefoane si PC-uri/laptop-uri. Bafta!