| sweetys a întrebat:

Pe mama o dispera un nr. Nu are un telefon prea performant incat sa blocheze nr. sa nu o mai sune. Ce ar putea sa faca?

7 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Am o colega care a patit asa. Tatal ei a mers la politie, au descoperit persoana respectiva(mentionez ca era si nr ascuns) si mai departe nu mai retin. Dar oricum, vinovatul a avut de suferit!

| JohnnyBi a răspuns:

Blocarea numerelor se fac ori din telefon, ori din retea. daca telefonul nu o ajuta, reteaua da. sa sune la provider si sa spuna numarul care trebuie trecut pe blacklist

| raduradu2014 a răspuns:

Sa duca la un magazin al firmei de telefonie si sa blocheze numarul

| paulpetrolistu a răspuns:

Mergeti cu el la politie si afla al cui e si il amendeaxa si ii confisca telefonul

| AdrI4NNN a răspuns:

Sa mearga la un magazin depinde de unde e cartela, Orange, Vodafone etc. si sa ii zica la cel de acolo sa blocheze acel numar.

| sweetys explică (pentru AdrI4NNN):

Am sunat le relatii cu clientii si au zis ca ei nu pot sa faca nimic.

| Mariina_lx_1998 a răspuns:

Ce poate să facă? Poate să mearga la Orange/Vodafone sa ii blocheze acel nr happy Cred.