| adazuzu a întrebat:

Pe un Samsung S3 Neo,am un video important salvat in folder " secret", mi-a fost furat telefonul.
Persoana respectiva poate vedea acel video?
Help!????

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

De obicei cand fura un telefon, il reseteaza si il vinde.
E posibil doar sa pierzi acel videoclip definitiv. Nu cred ca persoana respectiva stie de el. Totusi daca era in memoria telefonului, sunt sanse foarte foarte slabe sa il gaseasca sau sa aiba curiozitatea sa umble. Deoarece il va reseta.
Daca aveai un card microsd (de memorie) in el si era inauntru, atunci exista o sansa sa isi bage ochii prin el. Pentru ca atunci cand il reseteaza, nu e musai sa reseteze si cardul.
Dar sansele de obicei sunt mici laughing data viitoare, chestiile importante ar fi bine sa le tii pe un calculator acasa, exista in ziua de azi foarte multe programe (si gratis) unde iti poti pune parola pe foldere s-a.m.d.
Eu de exemplu mi-am facut un fel de server dintr-un calculator vechi (piese luate din talcioc) si acolo am depozitat toate pozele de familie si altele si nimeni nu are cum sa imi acceseze deoarece e unitate si nu e legata la internet.
Ma rog, asta e deja o alta discutie big grin
In fine, sper ca te-am ajutat. Oricum acum nu prea mai ai ce sa faci. Eventual sa te duci la politie sa reclami asta, daca mai ai cutia sau factura sau orice altceva sa te duci cu ele, se va inregistra in baza de date si eventual cand apare la vanzare sau ceva, daca codul IMEI (e unic) corespunde cu ala al tau cel furat, atunci o sa stie si politia big grin
Succes!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca folderul "secret" nu este incriptat, atunci oricine se pricepe mai bine la calculatoare si telefoane poate vedea si acel film, fara mari probleme.

| Adry05 a răspuns:

Ce inseamna secret? Ala securizat? Pai nu cere o parola inainte sa intri?

| LPCTSTR a răspuns:

Keep calm, ar trebui sa poti vizualiza fotografiile/videoclipurile cu ajutorul Cloud Samsung (atat timp cat ai avut sincronizarea activata).

| Bogdan70001 a răspuns:

Ii este practic pus la dispozitie, dar pana la urma din cauza asta se numeste secret pentru ca este greu de accesat. Daca ai parola pe tel nu risti nimic pentru ca el va incerca prima oara sa foloseasca vechea medtoda cu Wipe-ul din recovery.Si automat pozele vor fi sterse.
DACA nu aveai parola la el si norocul ca hotul sanu mai fi avut vreun Samsung pana atunci probabil nu se va descurca sa-l gaseasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acolo se va uita prima oara. Da, il va vedea.

| denisTiky a răspuns:

Pai daca e securizat... Nu se subintelege? Cred ca inainte sa pui acel video acolo ti-a cerut sa faci ceva model/pin/parola iar domnul hotz nu are de unde sa stie pin-ul/parola/modelul pe care doar tu il sti... GANDESTE OMULE!