| Ciora_Bogdan_1997 a întrebat:

Pentru Nokia lumia 520 trebuie taiata cartela sau cumparata alta cartela micro sd?

1 răspuns:
| paulpaul25 a răspuns:

Nu trebuie cumparata alta cartela. Daca ai o cartela normala, te duci cu ea la un service GSM sau magazin Orange, Vodafone..etc. Si cu un aparat special, o sa o taie transformand-o intr-o cartela Micro Sim. Nu costa mai mult de 5 lei. Operatiunea se poate face si acasa, dar nu prea merita, deoarece daca nu ai instrumentul respectiv de taiat, risti sa o tai gresit deci sa nu mai intre asa cum trebuie in locul pentru cartela, deci sa ai neplaceri. Sarbatori fericite!