| Xenoverse a întrebat:

Peste o saptamana vine ziua mea, si am un frate care este plecat in Anglia si vreau sa-l conving ca sa imi trimite un telefon nou Samsung S7. Mentionez ca am un Allview A5 de 2 ani si nu mai sunt multumit de el, cum sa fac ca sa-l conving pe frate miu sa imi trimita telefonul acela dau funda.

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Eu zic sa ii zici frumos ca te-ai bucura enorm, daca el ti-ar darui de ziua ta acel tel. Roaga-l frumos si sigur te va intelege! Ziua sorei mele e in curand si am intrebat-o ce si-ar dori, asa ca i-am luat ceea ce a vrut ea - ce rost are sa aruncam banii pe prostii care poate nu le va folosi nicioadata! Trebuie sa fim practici! Numai bine!
P.S. Un cald si magic "La multi ani!" din partea mea si fie ca dorinta ta sa se materializeze si ai sanatate si multe impliniri!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acum vreo cateva zile aveai un galaxy A3

https://www.tpu.ro/......n-el-fara/

https://www.tpu.ro/......daca-nu_1/

ii trimiti bani si ii spui ce sa iti ia

| Xenoverse explică (pentru suntserios):

L-am avut, ca mi-a furat un hot si acum folosesc telefonul acela de rezerva puscat.

Bula
| Bula a răspuns:

Tu mai gandesti cateodata?
Acel telefon are pretul mai mare decat banii ce castiga un muncitor de rand, muncind tare o luna in Anglia!

Eu nu ti-as lua acum telefon, fiindca la majorat ai cere un Rolls Roys, iar la nunta un yaht croazier!

Scumpul de frate!

| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Eee hai, salariul minim in Uk e 1200lire, un S7 costa pana in 400
sa nu dramatizam

| Bula a răspuns (pentru suntserios):

Din salarul minim scazi taxele, chiria, mancarea, transportul etc si... abia mai ramane un sfert...
S7 gasesti deja mai mult de mana a doua, cine-si permite isi ia S8 nou - dar la pret aproape dublu.

| En3Rgi a răspuns:

Eu iti propun sa il lasi pe el sa iti faca ce cadou vrea el decat sa ii spui tu, ca doar sunt banii lui, munciti de el nu de tine, deci nu poti sa ii ceri ce vrei tu, mai ales ca ceri ceva cu un pret destul de mare.

| Xenoverse explică (pentru En3Rgi):

Daca tu ai fi in situatia mea, ce faceai?

| Staif a răspuns:

Peste o luna e ziua mea. Da-mi mie Allviewul ala.