| Moron a întrebat:

Portare numar.
Acum cativa ani mi-am portat numarul de la Vodafone la Orange. Totul este ok, numarul portat merge cum trebuie. Problema mea este ca atunci cand intru in agenda, numarul meu apare ca fiind altul, as vrea sa stiu daca pot face cumva sa am acces si la acest numar care apare in agenda sa pot fi apelat la el sau sa primesc mesaje pe el. L-am folosit acum mai mult timp sa creez un cont si am nevoie sa primesc un mesaj de verificare pe el.

Răspuns Câştigător
| AlexAL275 a răspuns:

Din câte știu eu, e aceea opțiune "eu" de la contacte în care-ți poți vedea numărul de telefon, adresa de e-mail, cât și alte informații. La ea te referi? Dacă da, să știi că poți schimba numărul de telefon de acolo, poate acela era cel vechi și se salvase în telefon. Atunci când te portezi în altă rețea păstrezi numărul, doar că schimbi operatorul. Nu știu cum ar putea să fie alt număr în loc de cel vechi, poate e telefonul duos, ai 2 cartele, poate e o cartelă mai veche cea cu numărul folosit acum ceva timp și nu-ți amintești. Doar la Vodafone există opțiunea să schimbi numărul și nu cred că ai făcut oricum asta. Cel mai bine ar fi să faci o vizită la cei de la ORANGE și să descrii problema pe care o întâmpini. Mult succes!