| alin1979 a întrebat:

Posed o tableta alldro speed duo.am pus un rom custom de la onda.nu am mai folosit-o de 1 luna.acum nu mai incarca bateria aproape deloc.am facut o calibrare si a mers pina la 100% dar la primul video dp youtube s-a stins tableta si am reusit sa o repornesc doar daca am introdus incarcatorul.la pornire bateria indica 1%. de atunci fff greu se incarca sau deloc.este bateria stricata, softul sau alta componenta de vina? help me

1 răspuns:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Ori rom-ul este prost ori ti-a facut bacteria de cacao.Cel mai bine e sa pui softul original de pe site-ul celor de la Allview pe un card si sa bagi tableta in recovery apoi instalezi softul de pe card. Daca nici cu softul original nu merge tableta poti sa o duci la garantie sau sa o arunci.P.S Sa nu spui ca ai facut ROM ca te vor da pe usa afara anuland garantia.