| NoLoveNoStress a întrebat:

Pot baga poze in calculator de pe Samsung galaxy s3?
Pe net spune ca nu are hdmi straight face

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Sigur că poţi, nu contează că nu are HDMI, foloseşti cablul de date USB.

Conectezi cablul USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Dacă îl găseşti în "My Computer" şi/sau dacă îl detectează Kies atunci este ok.

Ar fi preferabil ca ÎNAINTE de asta să descarci şi să instalezi pe Pc programul SAMSUNG Kies de pe site-ul OFICIAL, de la linkul :
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Vezi şi tutorialul pentru Kies la acelaşi link, precum şi linkul :
http://www.samsung.com/......NX-support

Toate cele bune.

5 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

Esti foarte dulce. un telefon care ar fi pe locul 2-3 in lume sa nu aiba aceasta chestie cu stocarea? esti chiar dulce de tot...

| NoLoveNoStress explică (pentru radu75):

laughing puppy dog eyes da, asa e. Aveti dreptate laughing :-s

| spaghetty a răspuns:

Trebuie sa aiba mufa USB. Daca nu are USB Samsung galaxy s3 poti transfera prin bluetooth.Dar trebuie sa cumperi un stick bluetooth pentru pc.

| IepureleCuLopată a răspuns:

Sigur poți!

| Lykan a răspuns:

Eu cred ca poti un telefon ca s3 trebuie sa aiba un cablu usb