| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot localiza un numar de telefon mobil astfel incat sa aflu localitatea unde se afla?

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti ca doar nu esti tu STS

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai infractructura serviciilor de securitate ale țării.

| anonimg a răspuns:

Încearcă în magazin play toate aplicațiile "localizare număr de telefon".
Eu am un Xiaomi; și când mă sună cineva din țară (dacă nu mă sună cu număr ascuns) îmi apare judetul (nu și orașul) din care mă sună, indiferent că numărul este fix sau mobil. Dacă mă sună din străinătate îmi apare doar țara. Și asta fără vreo aplicație instalată.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonimg):

Da, datorita releului de transmisie. Daca esi la granita cu Serbia patesti roaming, deoarece te "alimenteaza" releul sarbesc de la granita cu Romania.

| Catrice a răspuns:

Teoretic,da...practic,nu.

| Lioana a răspuns (pentru Catrice):

Teoretic cum?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Lioana):

Teoretic:
pui mana pe putere si devii dictatoare dupa care faci ce vrei
faci hack la google
faci hack la politie
te duci la ghicitoarea Mafalda si o platesti bine
vine geezaz, zana maseluta, orice alta zeitate si iti indeplineste orice dorinta pentru ca esti frumoasa RAUUUUUUUUUUUUUUUU, AUUUUUUUUUUUUUUUU

"teoretic" ORICE se poate

practic, esti doar o amarata intr-un colt, la fel ca noi toti restul, si nu ai posibilitati din astea... supranaturale

| Catrice a răspuns (pentru Zuzu1991):

Mamaaa și lumea zice de mine ca-s rău sad

| cristi202 a răspuns:

Știu ca am văzut în Google Play niște aplicații care ar arata de unde ești sunat. Dar nu le - am încercat, deci nu știu cit de viabile sunt.

regis
| regis a răspuns:

Legal nu.

| Dismally a răspuns:

Exista tehnologie care poate localiza un telefon cu exactitate dar nu o sa ai tu acces la ea.

| Lioana a răspuns (pentru Dismally):

Eu ma refeream la solutii accesibile pentru mine. Altfel stiu ca suntem toti localilizati de Google nonstop. Ei stiu si magazinele in care intram pentru cateva minute.

| Dismally a răspuns (pentru Lioana):

Nu, nu ai cum.

| cfrtobias a răspuns:

Suni pe om inapoi si il intrebi unde sta poate iti zice

| Mirel4412 a răspuns:

NU POTI. NU CAUTA CA PIERZI TIMO DEGEABA.
Daca lucrezi pe ambulanta ca operator ai putea identifica numarul, sau cine stie ce programe are sri-ul.

| TrandafirescuCostinela a răspuns: