| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa blochez un numar de telefon sa nu mai imi trimita mesaje de loc si nici sa nu ma mai sune? (sunt in reteaua Orange )
Daca se poate, nu de la setarile telefonului de la serviciul clienti sau de alt undeva cine stie sa imi spuna va rog.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi prin Serviciul Clienţi!

Cel mult, în funcţie de telefon, e posibil să se poată instala o aplicaţie gen "call blocker"...
Depinde ce telefon ai.

Toate cele bune.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
In prezent nu exista posibilitatea blocarii din retea a unui numar care te apeleaza. Exista aplicatii de tip « blacklist » care te pot ajuta sa blochezi un numar de telefon, insa acestea sunt disponibile doar pentru anumite tipuri de telefoane. Uite aici mai multe detalii http://www.orange.ro/help/blacklist/itg/7525.
O zi buna,
Orange Helpers