| Vali2265 a întrebat:

Pot sa fac update la Android 6.0.1?

Adica, eu am un Samsung Galaxy J1 (2016) si un Samsung Galaxy J5 (2015)

J1 - 1GB Ram
J5 - 1.5 GB Ram

Pe J5 am 6.0.1 dar cateodata merge prost maxim cateva secunde dupa isi revine.

La J1 am 5.1.1 Nu se blochează deloc, absolut deloc si merge destul dr bine.

Ma gandeam sa Flesuiesc J1 si sa il fac sa aiba 6.0.1 dar acum vin intrebariel:
Se merita oare sa fac asta?

O sa mearga foarte prost tinand cont ca la J5 care are 1.5 GB ram câteodată (de cateva ori pe zi in utilizare medie spre intensa)?

Se pierde garanția?

Dau funda celui care stie sa imi raspunda si ma ajuta cu lucrul acesta.

De ce vrei sa faci asta?
Ca sa arate mai frumos.

Fundă!➿

2 răspunsuri:
| dDarrY a răspuns:

Nu asa am facut si eu la acelasi telefon si-a facut update-ul si nu s-a mai aprins

| Vali2265 explică (pentru dDarrY):

Mie nu mi-a venit Actualizare, Apare doar la J3 J5 J7...
La J1 nu apare el e singurul cu 1GB ram J3 si J5 au 1.5 GB
Iar J7 are 2 GB ram. Doar la ele apar update, la mine nu o sa apara niciodata pentru ca minim 1.5 gb ram ca sa mearga bine.