| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa folosesc orice Quick Charge - Fast Charge pentru orice telefon?
De exemplu, am un HTC M9, pot sa folosesc quick charge de la Samsung?

14 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Quick Charge tine de chipseturile Qualcomm, nu de cine isi pune brandul pe telefon. https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/quick-charge

| Robi1444 a răspuns (pentru KodrutZ):

Deci?! Mai clar te rog.

| KodrutZ a răspuns (pentru Robi1444):

Daca nu intelegi ce am zis, atunci ai nevoie de pensie pentru handicap. Ti-am dat si link, citeste. Quick Charge e un feature care tine de chipset, nu de Samsung sau LG, HTC, Sony, whatever.

| Robi1444 a răspuns (pentru KodrutZ):

Eu daca am nevoie de pensie de handicapat, tu ai nevoie de pensie de retard.
"Ti-am dat link, citeste" Mai pe scurt nu se poate?

| KodrutZ a răspuns (pentru Robi1444):

"Quick Charge tine de chipseturile Qualcomm, nu de cine isi pune brandul pe telefon." Asta era mai pe scurt. Iti las tie ambele pensii, ai nevoie.

| Robi1444 a răspuns (pentru KodrutZ):

Esti o petarda. Dupa tine, ar trebui sa ma duc in magazin si in loc sa cer quick charge-uri, eu zic ce ai zis tu pe scurt, nu? Fii mai explicit baiete. Ti-e greu sa raspunzi in total?
"Quick Charge tine de chipseturile Qualcomm, nu de cine isi pune brandul pe telefon." tot n-am inteles nimic de aici. Daca sunt prost, explica-mi. Fii tu cel inteligent.

| KodrutZ a răspuns (pentru Robi1444):

Hai sarbatori fericite, vad ca isi pierd altii timpul cu tine, eu am lucruri mai bune de facut. Invata sa pui o intrebare de acum.

| Robi1444 a răspuns (pentru KodrutZ):

Invata sa dai raspunzi specifice si clare.winking

| Divy a răspuns:

E legat de componentele hardware ale telefonului pentru a încărca mai repede un telefon poți folosi încărcător de 1.2 V mai mult nu prea poți face nu ai quick charge la toate telefoanele

| Robi1444 a răspuns (pentru Divy):

La M9 este quick charge. N-ai raspuns la intrebare.

| Divy a răspuns (pentru Robi1444):

Da HTC One M9 are quick charge 2.0 te rog să mă scuzi :)
Ai nevoie de un încărcător special pentru asta ca acesta
http://www.amazon.com/......B00QEX83LA
Tot acolo găseşti şi alte telefoane compatibile cu încărcătorul

| Robi1444 a răspuns (pentru Divy):

Am comandat de pe eMAG http://www.emag.ro/......D7KP7YBBM/
Stai linistit, toti gresim :)

| Divy a răspuns (pentru Robi1444):

Da e bun cel pe care l-ai comandat
De obicei sunt mai puțini atunci când nu sunthee hee
Ce aș putea spune mai mult happy
Îți urez un Crăciun fericit plin de bucurii! Să fi sănătoasă big grin

| Gicutzu23 a răspuns:

Daca este un Fast Charge de Samsung S6, da merge in rest nu, datorita puterii mici a încorcătorului.
Cumpăra o baterie externa cu Fast Charge pentru acel HTC, este puțin scumpa dar merita big grin sper ca te-am ajutat, bafta. happy