| Riah a întrebat:

Pot sa ma conectez la reteaua wi-fi(in strainatate)daca nu am roamingul activat?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nicio treaba wi fi cu roaming ul

| Jipa95 a răspuns:

Nu are absolut nici o treaba o retea wi-fi cu roaming-ul, este total altceva. Pe wi-fi ai trafic nelimitat, pe roaming este limitat, si costa.

| gelu1970 a răspuns:

La wifi te poti conecta cu roaming sau fara. problema e sa nu folosesti trafic de date. wifi nu supune costuri

| MNQ a răspuns:

Daca te conectezi la un Wi-fi, practic te conectezi la persoana care iti da acel semnal Wi-fi, pentru a te conecta, nu se tine cont daca esti acasa sau in roaming.
Dar in schimb. daca folosesti traficul de date (3G / 4G / LTE) s-ar putea sa ai cost suplimentar, deoarece esti in strainatate