| Alexx321321 a întrebat:

Pot sa mi schimb telefonul de pe eMAG daca am garantia la el?

5 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Garantia da, dar doar daca considera ca nu ai intervenit cu nimic sa il defectezi. In caz contrar te pune sa platesti costul reparatiei.

| RaduTN a răspuns:

Depinde de cand este achizitionat. Daca il ai pana in 15 zile il poti returna si sa primesti banii inapoi. Dar daca este ceva mai vechi nu ai ce face si doar daca este un defect din fabrica il poti returna si sa primesti banii inapoi.

| Alexx321321 explică (pentru RaduTN):

Se blocheaza tachoul, nu se mai incarca, mufa s-a stricat, nu-l am de mult de prin Decembrie! am garantie totul la el

| RaduTN a răspuns (pentru Alexx321321):

Trimite-l la garantie, daca nu ti-l pot repara o sa-ti dea unul nou.

| Ciocan_Monica_1999 a răspuns:

Nu. Daca ti s-a stricat, numai in cazul in care nu mai poate fi reparat iti ofera altul la schimb.