| Valentyn_Eduard_1975 a întrebat:

Primeste J6 Plus Android 9? Daca da credeti ca duce?laughing

5 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

SLabe sanse laughing)
Deci Eduard eu iti sugerez sincer sa te muti pe Xiaomi, pentru ca acolo si telefoanele din 2017 primesc ultima versiune de MIUI ( Android-ul celor de la Xiaomi). Pe cand la Samsung nici telefoane din 2018 nu primesc happy

Bine, nici la Xiaomi nu-i chiar ce te gandesti probabil.Lasa-ma sa-ti explic
Fiecare brand de smartphone-uri mai popular are propia lor versiune de Android de ex: Samsung-One UI ________ Xiaomi- MIUI, intelegi? Android-ul 9 de la Samsung se cheama One UI
De obicei brand-urile au voie sa ofere decat 1-2 update-uri de Android, iar Xiaomi ca sa mai poata oferi update-uri utilizatorilor pastreze versiunea de Android, dar update-aza versiunea Android-ului modificat. CA SA INTELEGI SI MAI BINE
Xiaomi Redmi 4X (2017) - MIUI 10 (ultima versiune de la Xiaomi) - Android 7.1
A5 2017 - Samsung Experince(versiunea mai veche a Android-ului de la Samsung) - Android 7.1

Deci practic daca si cei de la Samsung faceau precum Xiaomi A5-ul avea Android 7.1, dar One UI (ca pe Android 9)

Dar ca sa-ti raspund strict la intrebarea ta nu exista nicio lista oficiala, dar din cele de pana acum J6 si J4 sunt cele mai slabe din lista, deci nu cred ca-l va duce foarte bine

Funda?

| InteractiV a răspuns:

Ca sa nu ne complicam in raspunsuri filosofice si complicate, iti raspund simplu, nu primeste, cat despre faptul "daca ar duce", normal ca ar duce, Android ul nu este un lucru care sa iti ingreuneze dispozitivul, din contra, te ajuta.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru InteractiV):

Raspunsul tau este partial corect....pararea mea
Adica de unde sti ca nu va primii? Esti cumva angajat la Samsung?
Si da, sigur ca-l va duce, dar nu-l va duce bine deloc...One UI face mici probleme si pe telefoane precum S8+, datorita faptului ca One UI are extrem de multe feature-uri noi si J6 este si un telefon destul de slab. Si daca ar fi cum zici tu atunci de ce nu ruleaza si Samsung Galaxy Note 2 Android 9? Da intr-adevar noile versiuni sunt bine optimizate, dar asta nu insemna ca o sa si mearga mai bine

| InteractiV a răspuns (pentru Bogdan70001):

Eu ti-am lasat o parere simpla si un raspuns la fel de simplu, prin care am incercat sa te lamuresc, nu va primi Android 9. Toata tehnologia se invarte in jurul unui manipulari si spalari pe creier. Android ul si toate feature urile noi apar in concordanta telefoanelor putin mai vechi pentru a face concurenta si a impune o dorinta clientului. "Am J6 plus, nu mi ruleaza Android 9, desi acesta a fost lansat, de ce sa nu imi cumpar eu un model mai noi care sa imi ruleze"? Este o manipulare ieftine prin care creatorii de telefoane incearca sa impuna subtil clientilor de a cheltui banii pe modele tot mai noi. Asta este modul meu de gandire si nu sunt singurul care gandeste asa. Cat despre diferenta de la Android 8 la 9, te asigur eu ca nu te ajuta atat de mult. Ramai la ce ai si ramai multumit.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru InteractiV):

NU eu sunt cel cu intrebarea, eu doar mi-am exprimat opinia.
Si nu am zis ca nu sunt in totalitate de acord cu tine, ba din contra sunt telefoane mai vechi de la Samsung, care ar rula Android 9 fara nicio problema, gen A6 2017, Samsung Galaxy S6/S7, Galaxy NOte 4 etc., dar la j6 chiar nu isi este locul pentru vrei sau nu sa accepti este un telefon foarte slab ca performanta in 2019, FOARTE.Sa scoti 47.000 in Antutu cu un telefon ca J6 este chiar patetic...
Legat de diferenta de la 8 la 9 (desi eu folosesc si voi continua sa folosesc Xiaomi) este o diferenta extrem de mare.In sine diferenta de la 8 si 9 STOCK este una foarte mare.Android 9 (OneUI) vine cu un design diferit, niste functii noi foarte bine gandite, si chestia cu utilizarea cu o mana in sine este foarte gandita.

Dupa cum spusesem mai sus ar fi frumos ca cei de la Samsung sa faca ca cei de la Xiaomi, dar chiar si asa nici Xiaomi nu ar urma J6 la o noua versiune de MIUI (mai mare de 9-10), tocmai pentru ca este foarte slab)