| Adrian_Costin_1999 a întrebat:

Puteti sa imi dati si mie cateva pareri despre Samsung Galaxy A8 2018? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Asculta de ce a zis Gabi, ca are foarte multa dreptate in ce a spus.Costa MUUUUUULT mai mult decat face si cu banii de pe el, dupa cum a spus si Gabi, iti iei un MI A2 sau NOkia 8 (desi eu m-as duce pe MI A2).Ca sa nu mai zic ca pe partea de software la Samsung este JALE.Acum ce sa zic nu te gandii ca XIaomi sau Huawei lanseaza noua versiune de Android la cateva zile dupa aparitie,DAAAAR tot sunt mult mai rapizi decat Samsung si,da, sa zicem ca s-a lansat o noua versiune de Android, iar Xiaomi nu au terminat inca ROM-ul lor (MIUI), dar pana ca noua versiune de MIUI sa apara XIaomi deja benefizicaza de ZECI de CUstom ROM-uri disponibile, datorita comunitatii

| Adrian_Costin_1999 explică (pentru Bogdan70001):

Multumesc frumos!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bogdan70001):

Xiaomi (partial) si Nokia au telefoane cu Android One - aproape stock, update foarte rapid. La alea de la Xiaomi cu MIUI normal ca o balanesc ceva vreme. De community support nici nu mai vorbesc, desi personal nu mi-am batut capul cu asa ceva.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Aici da telefoanele lor Android one (care daca nu ma insel sunt Doar MI A1 SI MI A2/MI A2 Lite) sunt foarte rapide cand vine vorba de update-uri, si la MIUI se misca destul de rapid (mai mult decat la Samsung), dar oricum ti-am zis utilizatori de telefoane XIaomi fac rost de Custom ROM-uri foarte usor
Legat de comunitate iti zic eu ca sunt si foarte activ acolo si na.Comunitatea este extraordinara, suport pentru telefoanele lor, nici nu mai zic, acolo daca ai o problema imediat te ajuta vreun moderator sau alti utilizatori care se pricep

| Adrian_Costin_1999 explică (pentru Bogdan70001):

Multumesc!

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Inca un telefon construit bine, cu pret dublu fata de cit face, si la care vei plinge asteptind update-uri de Android pe care "chinezii" gen Huawei si Xiaomi le vor fi avut de niste luni bune. Gindeste-te ca Samsung are telefoane care sunt pe piata de cam un an sau mai bine si inca nu au primit Oreo, ci vor avea update-ul cindva in prima parte a lui 2019. Eu am Oreo pe Xiaomi Mi A1 DIN DECEMBRIE. Ca idee, fii baiat destept si de banii de A8 ia frumos un Nokia 8 sau un Xiaomi Mi A2.

| SkenWell a răspuns:

Eu mi-am luat un A6 Plus 2018.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SkenWell):

Nu e problema sa fii fraier. Buba e cand te dai si mare cu asta.