| EnglezulAmerican a întrebat:

Recent mi-am cumpărat un Samsung Galaxy s7 edge gold. I-am pus folie de sticla și am comandat o husa uag (am auzit ca sunt foarte bune la shock-uri). Când am pus husa pe telefon, folia de sticla s-a dezlipit de telefon. Intrebarea mea este : Știe cineva o husa care sa fie rezistenta ca atunci când scap telefonul accidental sa nu se spargă (și sa accepte folia de sticla)?

Răspuns Câştigător
| yAdrian a răspuns:

Din punctul meu de vedere, nu prea exista o husa 100% safe. Eu am pe un S5 de un an si ceva o husa din cauciuc cu marginile putin inalte ( cam 1 cm peste ecran ) care protejeza la un impact cu ecranul pe o suprafata relativ fina si DREAPTA. Pana acum mi l-a protejat perfect. Nu am decat o mica mica lovitura pe margine ( zona butoanelor de volum - are perforatie ) cand l-am lovit de portiera intr-un drift. In rest il am impecabil. Husa am cumparat-o de la un magazin chinezesc, a costat 12 lei si sunt super multumit de ea. Eu sunt genul care tin la telefon ( mai ales astea cu crom pe margine ).
In concluzie, iti recomand una asemanatoare cu a mea, protejeaza la cazaturi pe spate/colturi si pe fata cand cade pe suprafete relativ drepte + folia eu zic ca e mai mult ca perfect din punct de vedere al sigurantei, dar si estetic. Bafta!