| Andreea_Denisa_1992_I10g a întrebat:

Recent mi-am luat la telefon in card sd de 8 gb, pentru a descărca chestii deoarece nu mai am memorie in telefon.Cum sa fac ca ce descarc sa se descarce pe card..Nu in telefon? am incercat cateva tutoriale dar nu reusesc, dau funda!

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Te va intreba cand vrei sa descarci o aplicatie / un joc, daca "Descarcati in memoria telefonului " sau " Descarcati pe cardul sd ", asa e normal.

In cazul in care nu iti spune chestia asta, trebuie sa intri in setari, la aplicatii descarcate, dai pe applicatia /aplicatiile care vrei sa le muti pe card si o sa iti scrie ca sunt pe memoria telefonului.
Tot acolo iti va arata "Mutare pe cardul sd", si dai acolo iar ele o sa se mute, si memoria la telefon va reveni la normal cum a fost.

Bafta.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Setari> Stocare> Locatie preferata de instalare> Card Sd.

| Andreea_Denisa_1992_I10g explică:

Ce vreau eu sa descarc nu are doar 2gb cat are telefonul, iar faza cu stocare am încercat...