| MuCelMic a întrebat:

Repede! Cum fac print screen la Samsung Galaxy J5?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Apasa simultan butonul power si butonul home până se aude zgomotul camerei. Screenshot gata, admiră-l. Bucură-te!

9 răspunsuri:
| MuCelMic explică:

MUltumesc tuturor! Am acordat funda Primului raspuns corect! Nu va mai certati!

| sierra1 a răspuns (pentru MuCelMic):

Să fii iubit, muc-cel-mic.
Schema e că mi se face greață când văd cerșetori, mă ințelegi - nu mă cert cu asemenea exemplare

| SpataroGiorgio a răspuns:

Salut! Apasa butonul din mijloc jos in acelasi timp cu acela de pornit/inchis telefonul!
Funda?

| sierra1 a răspuns (pentru SpataroGiorgio):

Ai măcar bunul simț să nu cerșesti "Funda?" după ce copiezi ca un trișor, postările de dinainte!

| SpataroGiorgio a răspuns (pentru sierra1):

Salut! Iti poti pastra parerile proaste pentru tine. Daca tu zici ca "am copiat ca un trisor postarile de dinainte" inseamna ca nu stiti ce vorbiti.
a copiá [At: NEGRUZZI, S. I, 332 / Pzi: ~iéz / E: fr copier] 1 vt A transcrie un text, redând exact conținutul lui. Mai intai de a te face pe "desteptu" poti macar sa te gandesti ce inseamna "a copia".
Succes la raspuns/pus intrebari. O zi buna!

| sierra1 a răspuns (pentru SpataroGiorgio):

Ai măcar bunul simț să nu cerșesti "Funda?" după ce copiezi ca un trișor!

| SpataroGiorgio a răspuns (pentru sierra1):

Copiá [At: NEGRUZZI, S. I, 332 / Pzi: ~iéz / E: fr copier] 1 vt A transcrie un text, redând exact conținutul lui. 2 vt A reproduce fără originalitate o operă de artă. 3 vt (Prt) A imita pe cineva. 4 vi A redacta o lucrare folosind în mod nepermis lucrarea altui elev sau alte surse de infonnație. 5 vi A plagia. 6 vt (Teh) A prelucra prin așchiere un model, rezultând o piesă cu un model identic.
Puteti sa mai treceti pe la scoala/liceu/facultate.

| SpataroGiorgio a răspuns (pentru sierra1):

Si daca tot zici ca cersesc, stii macar ce inseamna si acest cuvant?
Am zis eu cumva "imi dai si mie funda pls" sau "da-mi te rog funda"?
"Funda?" este o intrebare, domnule. Daca nu ati trecut pe la scoala mai bine nu comentati.
La revedere!

| Vladutzu22 a răspuns:

Apasand butonul home si butonul pentru deblocare/blocare ecran in acelasi timp. Succes! big grin